Edukacja

Pcounter jest najczęściej używanym narzędziem do rozliczania kosztów wydruków w dzisiejszym środowisku akademickim, będąc używanym przez wiele szkół na całym świecie. Dzięki bardzo atrakcyjnej cenie, która jest specjalnie przygotowana dla tego sektora Pcounter znalazł sobie miejsce od szkół podstawowych po wyższe uczelnie.

Dzięki strukturze Pcounter'a produkt ten może być wykorzystywany tak w małych szkołach posiadających tylko 1 serwer jak również bardzo dużych posiadających 50 i więcej serwerów i ogromne ilości użytkowników.

Nowo wprowadzona (2004) do Pcounter'a funkcja rozliczania kopii pozwala na uaktualnienie starszych systemów, aby i one obsługiwały rozliczanie kopii. Dzieje się to na dokładnie tej samej platformie po dodaniu jedynie terminali do kopiarek. Pcounter Polska oferuje najszerszy program terminali do kopiarek na rynku na który składają się terminale z klawiaturą alfanumeryczną/numeryczną, oraz terminale pracujące w połączeniu z czytnikami kart: Mifare, HID, magnetycznych, elektronicznych jedno i wielorazowego użytku.

Pcounter również oferuje kompletny program rozwiązań do doładowania konta użytkownika: od montowanych publicznie maszyn pobierających monety oraz banknoty do zaawansowanego i bezpiecznego systemu płatności poprzez internet, gdzie student może przelać środki pieniężne na swoje konto wewnątrz systemu Pcounter z banku lub karty kredytowej, a nawet może do tego celu wykorzystać swój telefon komórkowy (www.pcounterwebpay.com)

Pcounter pracuje w wielu różnych konfiguracjach systemu, takich jak: pieniądz na serwerze, pieniądz na karcie obsługując więkoszość kart wykorzystywanych w Europie.

Studenci pochłaniają ogromne ilości papieru nie tylko na drukowanie prac badawczych czy sprawozdań, ale także na drukowanie z internetu. Pcounter pozwala organizacjom akademickim na wyeliminowanie martotrawstwa wydruków w stopniu całkowitym. System można wykorzystywać w schemacie: płatność za każdy wydruk, ale również można przyzawać każdemu studentowi limit stron na każdy semestr. Niektóre organizacje nawet zezwalają na drukowanie bez ograniczeń, a zarejestrowany koszt doliczają do czesnego.

Ilość i koszt wydruków w ostatnich latach wzrósł dramatycznie. Przyczyniło się do tego intensywne wykorzystanie internetu, elektronicznych dokumentów, a także ogólne zwiękoszone wykorzystanie komputerów.

Pcounter jest łatwy w instalacji i obsłudze i tylko w małym stopniu zmienia sposób w jakim pracują studenci dotychczas.

Pcounter daje możliwość śledzenia wszystkich kosztów wydruków i obciążania różnymi stawkami w zależności od rozmiaru papieru, typu wydruku (B/W, kolor). Rozliczanie kopii może stanowić także integralną część systemu dzięki Pcounter'owi PRO i terminalom do kopiarek